czwartek, 12 czerwca 2014

Lady in red, czyli co o Tobie mówi Twój ulubiony kolor?


Statystycznie najczęściej wskazywanym kolorem w Polsce (jako nasza ulubiona barwa) jest błękit.
Lubicie?
Znam kilka osób, które za żadne skarby nie włożyłyby czerwieni, choć byłoby im w niej do twarzy.
Znam tez takich, którzy noszą wściekle zielone lub pomarańczowe t-shirty i wyglądają w nich okropnie. A mimo to - nie ma opcji, żeby je zdjęli.

Wniosek?
Nie kierujemy się doborem koloru stroju pod kątem tego czy nam w nim dobrze, czy pasuje do naszej karnacji lub budowy ciała. Wybieramy barwę, która odpowiada naszej psychice! A więc - świadczy o nas!

Co mówią o nas (i o naszych rozmówcach!) kolory?

Zielony 
Kolor wykle wybierany przez osoby, które cenią spokój i stabilizację. Miłośnicy zieleni unikają  „wyścigu szczurów” i nie gonią za pieniądzem. Najważniejsze są dla nich trwałe przyjaźnie i więzy rodzinne. Są lojalni i stali w uczuciach (są dobrymi kandydatami na partnerów życiowych).
Zieleń działa kojąca na wzrok, a także na psychikę. Patrzenie na zieleń w przerwach w pracy pozwala lepiej odpocząć zmęczonym oczom.

Czerwony 
Czerwień to bez wątpienia kolor miłości. Jest uwielbiana przez osoby gwałtowne, emocjonalne, bardzo silnie kochające i równie silnie nienawidzące. Miłośnicy czerwieni są aktywni, impulsywni, niecierpliwi, ale też odważni. Potrafią bronić swoich racji, a także walczyć w imieniu bliskich sobie osób.
Czerwień jest polecana zmarzluchom – daje poczucie ciepła i podnosi ciśnienie krwi. Działa pobudzająco na cały organizm.

Niebieski
Niebieski to kolor osób odpowiedzialnych, ale także takich, z wysoko rozwiniętą intuicją. Miłośnicy wszelkich odcieni błękitu osiągają wewnętrzny spokój i mądrość. Są to osoby wytrwałe w dążeniu do wyznaczonych celów.
Kolor niebieski jest stosowany w koloroterapii jako sposób na obniżenie gorączki i zmniejszenie krwawień. Jest przeciwieństwem czerwieni – a więc ma działanie chłodzące.

Żółty 
Żółty kolor jest barwą kreatywności i inspiracji oraz optymizmu i energii życiowej. Żółty wybierają osoby niezdecydowane, szczególnie jeśli chodzi o miłość, oraz impulsywne i niecierpliwe. W wielu kulturach jest on kojarzony z bogactwem, także tym duchowym.
Żółty kolor poprawia nastrój, działa pozytywnie na intelekt i delikatnie pobudza. W koloroterapii jest stosowany przy stanach wyczerpania nerwowego. To ciepły kolor i podobnie jak czerwień polecany jest osobom, które nie lubią marznąć.

Pomarańczowy 
Pomarańczowy zwykle wybierają osoby towarzyskie, które potrzebują kontaktu z innymi ludźmi. Dobrze radzą sobie w pracy grupowej i potrafią odnaleźć się w każdej sytuacji towarzyskiej. Wielbiciele koloru pomarańczy mają ogromną potrzebę nowych wyzwań w życiu. Dobrze radzą sobie z codziennymi problemami i są niezwykle tolerancyjne.
Pomarańczowy sprawia, że od razu robi się cieplej. Jego zastosowanie w koloroterapii obejmuje łagodzenie stanów zapalnych, ale także poprawianie nastroju. Działa pozytywnie zarówno na ciało, jak i na umysł.

Biały
Biały to kolor idealny i kompletny. Symbolizuje niewinność i czystość. Wybierają go osoby lubiące porządek, najczęściej perfekcjoniści. Wymagają one dużo od siebie i od innych, są pewni siebie i ostrożni. Lubisz wszelkie odcienie bieli? Może to oznaczać, że pragniesz powrotu do dzieciństwa i lubisz wspominać ten okres w życiu.
Biały dobrze działa na psychikę, pozwala osiągnąć harmonię.

Fioletowy 
Osoby lubiące kolor fioletowy to wrażliwcy, osoby bardzo empatyczne i zawsze myślące najpierw o innych, a dopiero później o sobie. Poproszone o pomoc, nigdy nie odmawiają, nawet jeśli może to zaszkodzić ich własnym interesom. Bardzo łatwo je zranić.
Fioletowy jest stosowany w problemach duchowych. Uwaga: Nadmiar fioletu wpływa negatywnie na nastrój!

Czarny
Czerń to nie tylko brak koloru. Ma ona silne symboliczne znaczenie, a także duży wpływ na życie. Czarny kolor preferują osoby skupione na sobie, zamknięte, introwertyczne. Takie osoby nie lubią tłumów, czują się skrępowane przy nowo poznanych ludziach. Ale w zamian za to ich przyjaźnie są niezwykle silne.

Skoro znamy już te najpopularniejsze - wykorzystajmy to! Możesz zyskać i stracić wybierając kolor, który na siebie włożysz i którym się otaczasz na co dzień.
Warto najpierw pomyśleć, a potem się ubrać na ważną rozmowę - czy to w sprawie pracy czy na randkę. Niech efekt będzie przemyślanym zamierzeniem ;)

2 komentarze:

  1. Heh, czarny. U mnie zgadza się idealnie. W ogóle tak czytam, czytam i... Ciekawy ten twój blog. Aż się dziwię, że nie masz wielu komentarzy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Heh, czarny. U mnie zgadza się idealnie. W ogóle tak czytam, czytam... I kurde, ciekawy ten twój blog. Dziwię się, że nie masz tu komentarzy.

    OdpowiedzUsuń