Myślisz, że słowa mają wielkie znaczenie? Otóż nie! Komunikacja niewerbalna to podstawa. Ton głosu, gesty, przybrana poza tworzą mowę ciała. Poznaj jej sekrety, a żadne zachowanie czy ruch nie będą dla ciebie tajemnicą. Naprawdę warto! ;)
poniedziałek, 29 lipca 2013
Gesty wokół twarzy, czyli mowa dłoni
Jest wiele gestów wokół twarzy. Zauważamy je najczęściej wtedy, kiedy rozmówca mówi nieprawdę. Kłamstwo najbardziej widać u dzieci: jeśli kłamią, zakrywają usta dłonią, jeśli nie chcą słuchać pouczeń rodziców - zakrywają uszy. Dorośli reagują podobnie. Jednak ich gesty są ukrywane, gdyż bardziej niż dzieci panują nad mową ciała. Co nie znaczy, że potrafią to skutecznie ukryć :)
niedziela, 14 lipca 2013
Nawyki - wyuczona mowa ciała

Oto niektóre z nich:
sobota, 13 lipca 2013
Tiki - nieświadoma mowa ciała
Tikiem jest nie tylko skurcz mięśni twarzy czy powtarzające się ruchy rąk czy głowy. Tikami są również niektóre wykonywane przez nas czynności, nieświadome i mimowolne. Są one wyrazem naszych stanów psychicznych, nerwowego podniecenia albo po prostu wynikają z pewnych skłonności i naszych cech charakteru.
Oto niektóre z nich:
Oto niektóre z nich:
niedziela, 7 lipca 2013
Twój uśmiech cię zdradzi, czyli jak śmieją się kobiety

Mimika twarzy to wdzięczny temat, śmiech również (pisałam o nim w poprzednim poście).
Może zabawicie się w psychologów i poobserwujecie twarze znajomych kobiet, które się uśmiechają? Będziecie mieli wdzięczny temat do obserwacji. I wniosków ;)
piątek, 5 lipca 2013
Śmiech to zdrowie, czyli co śmiech mówi o człowieku
Serdeczny, beztroski śmiech przez minutę dziennie zastępuje z powodzeniem półgodzinną gimnastykę. To nie tylko zdrowie. To również język uczuć. Jest on nieodzowny w niektórych zawodach, np. aktora, sprzedawcy, kelnera. Jednak taki rodzaj śmiechu to tylko maska. A nie ten się liczy, lecz prawdziwy.
Jak go rozpoznać? Co oznacza sztuczny bądź wymuszony śmiech?
Przeczytajcie:
Jak go rozpoznać? Co oznacza sztuczny bądź wymuszony śmiech?
Przeczytajcie:
wtorek, 2 lipca 2013
Gesty głową, czyli ciąg dalszy mowy ciała

Codziennie wykonujemy dziesiątki gestów głowy nie zdając sobie z tego sprawy. Każdy z nich ma swoje znaczenie i jest mniej lub bardziej świadomie przez nas wykonywany. Nie macie wrażenia, że od tej ilości sygnałów wysyłanych przez ciało, można dostać bólu głowy? ;)
Omówmy dziś głowę:
Subskrybuj:
Posty (Atom)